Snyggaste rumpan i byn

Det här är Bosse (jag namngav honom alldeles nyss) och han har snyggaste rumpan just nu. Bara två månader men redan otroligt muskulös. Fin va?
Franskt påbrå såklart så det är mycket svällande muskler, lite underhudsfett och tunt skinn så allt syns extra väl.
Bosse är tre fjärdedelar bazadaise och det är det som syns på kroppsformen. Resterande gener är en åttondel blondekorsning (morfar Leif) och en åttondel köttras/mjölkras (mormor, oklart vilka raser).
Vilken dröm att kunna ha fler sådana här framöver. Lyckligt skuttande muskelberg.
Just Bosse är resultatet av vår dotters pricksäkerhet med seminverktygen. Tänk vad man kan få till med lite tålamod och ett strå fransossperma. Att semminera köttraskvigor är inte det lättaste men den här blev till på första försöket Snyggt jobbat.
Sådär, nu har ni fått se byns snyggaste rumpa. Ett arsle som till och med kollegan Blonde-Benny skulle kunna godkänna! (HÄR är en länk till inlägget jag gjorde när jag besökte hans gård förra året. För den som inte får nog av fina djur med de rätta formerna alltså!)